Pénzügyekről cégvezetőknek
Mit csinál egy gazdasági igazgató, és mit is takarnak azok a fogalmak, amelyek egy CFO (Chief Financial Officer) feladatai mögött vannak?
Először is, kihagyhatatlan, hogy egy gazdasági igazgató ne legyen az első számú vezető befolyásos tanácsadója a döntések előkészítőjeként.
Amiért ilyen kulcsszerepe van, az az aktuális számok, a gazdasági események első kézből való, részletes ismerete. A gazdasági igazgató napi, heti szinten figyeli az árbevétel a cash flow, a kintlevőségek alakulását, és jóváhagyóként, aláíróként részt vesz a szerződések aláírásában és a számlák és kifizetések jóváhagyásában, és így tovább. De erre még később visszatérek...
Mi minden van még a blogban?
Milyen akadályok és nehézségek bukkanhatnak fel az üzleti életben?
Milyen sikertörténetek bizonyítják, hogy jó úton járunk-e a cég vezetésében?
És mit mutatnak a külföldi kitekintések? Milyen jó gyakorlatok vannak világszerte?
Mikor időszerű a szervezetfejlesztés, és hogyan lehet életre hívni és megvalósítani a stratégiai változásokat?
Egyáltalán, mit is takar a stratégiai menedzsment?
Több évtizedes banki vezetői, multinacionális gazdasági igazgatói és változás-menedzsment tapasztalataimat szeretném megosztani ebben a blogban hétről hétre a témák iránt érdeklődő cégvezetőkkel.
Kiknek írok?
Minden kis és középvállalkozás vezetőjének, akiknek fontosak a pénzügyek... de nem beszélnek egy nyelvet a könyvelőjükkel.
A célcsoport, akiket rendszeresen el szeretnék érni, akik figyelmét szeretném megragadni, azok az 50-200 milliós árbevételű középvállalkozások, amelyeknél nem működik még saját belső könyvelés és kontrolling. Ahol az ügyvezető maga tartja a kezében a pénzügyi-gazdasági döntéseket és a döntés előkészítésben rendszerint csak a könyvelőjére számíthat, aki nem mindig ér rá, akivel nem mindig beszélnek egy nyelvet, és aki nem biztos, hogy átlátja a szervezet működését annyira, hogy tanácsokat is adjon.
Mi az a 20 ok, amiért érdemes könyvelőt váltani:
FELMÉRÉS:
http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/891082585/1/